SEO UZMANI

SEO UZMANI

Normalde bu sayayı yapmaya beni iten ve belkide yüzlerce kelime yazmama sebeb olan şey googleda yaptığım bir aramaydı.. Kendi sitemizin performansını görmek isterken Google'a " seo fiyatları " Yazdım gayetde güzel bir sıralamada orda olduğumuzu gördüm. Sonra orda bi arama terimi gördüm " seo uzmanı " acaba dedim bu arama teriminde nerdeyiz. Arama yaptım birinci sayfada olmadığımızı farkettim.. Çıkanlara baktığımda " SEO UZMANI " Adı altında yarısı reklam yarısı wordpres e güvenen Acayip Acayip firmalar ve şirketler gördüm.. Arasında doğru düzgün firma yokmu var tabiki. Ama Reklamlar tamamen çöp ( işi bilseler seo ile orda olurlar ) Kalanın yarısıda Seo Bilmeyen Wordpress e güvenen sorduğunuzda da Yazılımcıyım diyen insanlar.. Bunun hakkında makale yazacaktım aslına bakarsanız. Konuyu uzatip neden Onları seçmemeniz gerektiğini anlatacaktım fakat şöyle bi düşündüm.. SeoDizayn olarak marka değerimizin bu konunun üzerinde olduğunu ve eğer birisi kendine " SEO UZMANI " diyorsa insanların onu seçmemesini sağlamanın gerçekte SEO UZMANI ne demek anlatmak ve onlardan daha önde çıkarak insanların yanlışı seçmesine engel olmak diye karar verdim.. 

Gelelim Konumuza : 

SEO UZMANI 

Aslına bakarsanız Seo Uzmanı Ne Demek Bahsetmeme Gerek Varmı Bilmiyorum.. Seo Adındanda Anlaşılacağı Üzere Arama Motoru Optimizasyonudur.. Bu Optimizasyonu Çok İyi Bilen Yapan Uygulayan Kişiye de SEO UZMANI Denir Yada ingilizce telafuzu ile SEO EXPERT söylemesi çok janjanlı olsada işin aslı öyle değil. 

Öncelikle Seo Uzmanı Olabilmeniz İçin Web Sitesine ( web tasarım a ) Tam Anlamı ile Hakim Olmanız Gerekiyor. Neden Derseniz Seo'da Öncelik Web Sitenizi Arama Motorlarının Kolay Bulmasını Sağlayacak Şekilde Optimize Etmektir. Eğer Web Sitenizi Optimize Edemiyorsanız Seo İşi Size Uzak Bi İş Olarak Kalacak Demektir. Burdan Anlamanız Gereken Şu.. SEO UZMANıyım Diyen Kişinin Öncelikle Web Tasarım Bilmesi Elzemdir. 

Peki ya Web Yazılım ? 

Seo Uzmanıyım Diyecek Kişinin Web Yazılımda Bilmesi Gerekiyor Tabiki. PHP, ASP ( tercih edilmesede ) , ASP.NET, PYTON Vb. Yazılım Dillerinden Birini Kullanabilmesi Şart Olmasa da Gereklidir. Çünkü Günümüzde Yapılan Web Siteleri En Az 100 sayfa 200 sayfadan oluşmakta. Bu web sayfalarına tekil bazda müdahale edip her sayfaya ayrı ayrı google seo uyumu getirmek neredeyse imkansız. Yada bu işten ekmek yiyen firmalar için imkansız. Bir projeye aylarınızı vereceğiniz anlamına gelir. Buda şirketin iflas etmesi demek :) 

Gelelim Konunun Özetine ve Varmak İstediğimiz Noktaya.. 

Şimdi iyi bi SEO UZMANI web tasarım bilecek dedik.. HTML CSS nedir hangisi ne işe yarar Class nedir id Nedir Bilecek Dedik.. Eee İşini ilerletmesi için Web yazılımda bilmesi gerekiyor dedik.. Google'da bu işi yaptığını iddia edenlerin yarısı wordpress ile çalışıyor.. Yani yazılım bilmiyor onları ne yapacağız ? WordPress ile çalışan insanlar herhangi bir yazılım dilinde web sayfası yapamayan insanlar.. Yazılım dili bilseler zaten wordpress ile uğraşmaktansa kendi yazılımlarını yapar bununla size hizmet sunarlardı.. Bilmediklerini wordpress kullanarak itiraf ediyorlar zaten. Web tasarım bildikleride inanılmaz şüphe dolu bi alan.. Şimdi bu insanlardan SEO Uzmanı olarak nasıl medet umabilirsiniz ? Yazılım dilini bilmeden Wordpress de bi PHP Yazılım ona nasıl müdahale edebilecek ? Nasil eksikleri tamamlayıp Gereksiz alanları kaldırabilecek ? 

Peki Ya Reklamla Çıkanlara Ne Demek Lazım ? 

Google Ads Birçok firma için artık elzem haline geldi. Olmazsa Olmaz. Hatta Google'da Birinci Sayfada çıksa bile bence Google Ads ye ihtiyacı olan firmalar var.. Bunu Yapan Müşterilerimde var. Ama SEO UZMANI arkadaşımız neden reklamla birinci sayfaya çıkma peşinde ? Madem bu işte bizden ve bu işte hakkı ile çalışan insanlardan daha iyi bu işi biliyorsun neden reklam veriyorsun ki ? Kendi sitende göster uzmanlığını değil mi ? 

 

GOOGLE'da Birinci Sayfa Garantisi 

Bide başlıkların birkaçında performans garantisi filan gördüm.. Seo Konusunda Garanti vereceksen Birinci sayfa garantisi verirsin.. Bu işin raconu budur. Burda Kendimizden Örnek vermek istiyorum. Biz Google'da kesinlikle Birinci Sayfaya çıkarırız demiyoruz. Birinci Sayfaya çıkarmazsak Para ALMAYIZ ! Diyoruz. İş bitirme garantisi diyoruz bunada. Web sayfamızda Makaleler yada SEO Başlıklarında bunu defalarca kez yazdığımızı görebilirsiniz. Bugüne kadar çıkartamadığımız sayfalarda oldu.. Fakat Google'da Birinci Sayfaya çıkarttıklarımız daha fazla. Referans Verirken Müşterilerimizin ismini telefonunu değil Web sitelerini Referans Olarak Veriyoruz. Dilerseniz inceleyin Dilerseniz Firma sahibi ile Direk ordan İrtibat kurun diye.. Yakın bir arkadaşımızın ismini numarasını veripte referansımız demiyoruz.. 

 

Sözün özü doslar SEO UZMANI Olabilmek için iyi bi web tasarım bilgisi ve iyi bi web yazılım bilgisi gerekmekte.. Bunlar varsa zaten her türlü googleda birinci sayfada çıkarsınız. Bunlar yoksa reklamla çıkarsınız.. Bunlara itibar edipte para kaptırmayın..  İyi bir Seo Uzmanı performans garantisi değil 1. Sayfada çıkmak Garantisi Verir. 5. sayfadan 4. sayfaya taşıdı diye para kaptırmayın.. 

Selametle.. 

SEO UZMANI Sayfasına Yapılan Yorum Sayısı [ 2 ]

Mert

Mert

Yurumu : Başarılı makale teşekkürler iyi çaışmalar

Google Seo | Web Tasarım

SEODİZAYN

Teşekkürler


Ferdi Özbeğen

Ferdi Özbeğen

Yurumu : merhaba seo uzmanı arıyordum bu sayfayı buldum. seo fiyatları hakkında bilgi verirmisiniz birde ilk sayfa garantisi demişsiniz bunu her sektörde veriyormusunuz yoksa sektöre özelmi ?

Google Seo | Web Tasarım

SEODİZAYN

Merhaba Ferdi Bey, İlk Sayfa Garantimiz Tüm Sektörler İçin Geçerli.. Sadece Fiyatları Farklı. Zor Olanda Ücret Daha Fazla Olacak Pektabiki. Seo Uzmanlarından Farkımız Burda Devreye Giriyor Zaten. Gün İçerisinde İletişime Geçeceğiz. İlginize Teşekkür Ederim.


Yorum Yaz

İstanbul ve Google Seo Neden Önemli ?

Şunu Kesinlikle Kabul Etmeliyiz ki Tüm Şehirler ve Bölgeler İçin Google Seo Olmazsa Olmazken İstanbul İçin Daha da Büyük Öneme Sahiptir. İstanbulda Bu Konseptde Çalışan Birçok Firma Bulabilecekken Doğru Firmayı Nasil Seçeceksiniz ? Googleda Birinci Sayfaya Çıkmak İçin Doğru Firma Hangisidir ?

SSL Sertifikası ve Seo Uyumu

Seo uyumlu web sayfası yaparken, Yada Google Seo da ilk sayfaya çıkmak istiyorsanız Yapmanız gereken şeylerden biride SSL Serifikası satın almak olmalıdır..

Google Adwords Kalite Puanı

Google Adwords Kalite Puanı Nedir ? Ne İşe Yarar. Kalite Puanını Arttırmak İçin Neler Yapılmalı.. Hepsi Bu Makalemizde

Ucuz Web Sitesi veya Uygun Fiyatlı Web Site Ne Demek

Google Aramalarının En Çok Yapıldığı Terimlerden Olan "Uygun Fiyata Web Sitesi" yada "5000TL ye E-Ticaret Sitesi" Gibi Gibi Başlıklar Neyi İfade Ediyor Neyi Anlatıyor Gelin Birlikte İnceleyelim.. Bu Aramaları Doğru mu Yapıyorsunuz Karar Verelim..

Web Dizayn - Template Seçimi

Birçok firma web dizayn yani web tasarım yaparken hazır template kullanır.. Peki nedir hazır template web dizayn için sakıncası yada yararı nedir ?

Web Sitesi Yapan Firmalar

Web Tasarım, Web Dizayn Firmaları Hakkında ve Doğruyu Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz.. Önemli Noktalar Neler.. Web Sitesi Maliyetlerini ne belirler. Web Sitesi için Web Tasarım Firması Arıyorsan Bu Başlıkta.

Telefon Ara
whatsapp Yaz