Google Adwords Kalite Puanı

Google Adwords Kalite Puanı sitelerinize google reklamı verirken google ın uyguladığı bir pr ( page rank ) değeridir. 10 üzerinden sayfanıza üç kategoride puan verir.. 

1 - Beklenen Tıklama Oranı

2 - Reklam Alaka Düzeyi

3 - Açılış Sayfası Deneyimi

Google bu 3 başlıkta sitenizin ne kadar başarılı olduğunun bir ortalamasını alarak size 10 üzerinden değer biçer.. Bu değer ne kadar yüksekse reklamınız daha az bütçe ile o kadar öne çıkar, ne kadar düşükse reklamınız daha fazla bütçelerle geriye doğru atılır.. 

Peki Bu başlıkları biraz açacak olursak : 

1 - Beklenen tıklama oranı : Google aramalarında reklamlarınız gösterildiğinde bu reklamları gören kullanıcıların reklam metinlerinize olan ilgisini gösterir desek doğru bir tabir olacaktır.. reklam metinleriniz görünen url niz ne kadar çekici geliyor ve gören kullanıcıların kaçı sizin reklamınıza tıklıyor.. Bu değer ölçümüdür.. Google adwords ve Search konsolda TO şeklinde yazar ve yüzdelik bir değer gösterilir.. Bu değer düşükse reklam metinlerinizi yada görünen url kısımlarını değiştirerek işe başlayabilirsiniz.. 

2 - Reklam alaka düzeyi : Bu başlık hem reklam metninizi hem reklam anahtar kelimenizi hemde sitenizi ilgilendiren bir durumdur.. Google bu ölçümde şuna dikkat eder : Reklam metinleriniz ve url niz ile anahtar kelimenizin uyumu..  Bu kalite puanını arttırmak için tek reklam grubunda tüm anahtar kelimelerinize yer vermek yerine.. her anahtar kelime grubunuza yönelik reklam grubu oluşturmanız olacaktır.

3 - Açılış Sayfası Deneyimi : Buda reklam verdiğiniz anahtar kelimeye tıklayan insanların sitenizde ne kadar kaldığı ve aramayı bitirip bitirmediğine dair puanlama tipidir.. Örneğin web tasarım diye arama yapan kullanıcının sitemize girdikten sonra aramayı bitirmesi sonuca ulaşıldığı anlamı taşırken, erkenden siteden çıkıp başka sayfaları kontrol etmesi anahtar kelimenin sitede karşılığının olmadığı anlamını taşır.. Bu puanı yükseltmek için sitenizde olmayan içeriklere anahtar kelime oluşturup reklam VERMEMELİSİNİZ.. 

Umarım Kaliteli ve Basit Bir Anlatım Sunmuşuzdur.. 

Yorum Yaz

Google Ads Hesap Yönetimi

Google Adwords Yönetimi Sadece Harcayacağınız Parayı Yönetmek Değil Aynı Zamanda Doğru Strateji ile Doğru Kelimelerde Çıkmak ve Daha Az Bütçe ile Daha Çok İnsana Hitap Etmektir..

SSL Sertifikası ve Seo Uyumu

Seo uyumlu web sayfası yaparken, Yada Google Seo da ilk sayfaya çıkmak istiyorsanız Yapmanız gereken şeylerden biride SSL Serifikası satın almak olmalıdır..

Hazır Web Siteleri

Hazır Web Sitelerinin Yararları ve Zararları Başlıklı Bu Yazımızı Okumadan, Web Sitesi Anlaşması Yapmayın.. Hazır Web Sayfalarının Firmanıza Artılarını ve Eksilerini Tek Tek Anlatmaya Çalıştık

Google Seo ve Web Dizayn Güvenli Firma

Google Seo ve Web Dizayn İşlerinizde Neden Güvenli Firmalar Seçmelisiniz Bi Kaç Sebeble Anlatmak İstiyoruz. Yazımızı Okuduktan Sonra Sizde Bizi Seçeceksiniz.. Emin Olun..

Seo Web Tasarım

Seo ile Birleştirilmiş Kısacası Seo Alt Yapılı Web Tasarım Nedir ? Temelleri ve Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Neler ?

Web Sitesi Yapan Firmalar

Web Tasarım, Web Dizayn Firmaları Hakkında ve Doğruyu Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz.. Önemli Noktalar Neler.. Web Sitesi Maliyetlerini ne belirler. Web Sitesi için Web Tasarım Firması Arıyorsan Bu Başlıkta.

Telefon Ara
whatsapp Yaz