Domain Yaşı ve Google Seo

Domain Yaşının Seo ya Etkisi Nedir.. Doğru bir Google Seo Çalışması İçin Domain Yaşının Kaç Olması Lazım.. Google Seo ve Domain İlişkelendirmemizi Makalemizden Okuyabilirsiniz..

Domain Yaşı ve Google Seo

Domain yaşı çoğu firma tarafından bilinmesede Google Seo açısından en önemli.. Birçok firma bize gelerek seo çalışması yaptırmak istediğinde şu cümleyi duyuyoruz.. 

- Benim web sayfam yok önce bana bir web sayfası yap sonrada google da birinci sayfada çıksın.. 

Firmaların hızlı bir şekilde googleda görünme çabasını takdir ediyoruz elimizden gelen herşeyide yapıyoruz ama doğru bir çalışma yapabilmemiz ve hızlı verim alabilmemiz için domain yaşı burda devreye giriyor.. 

Domain yaşınız ne kadar eski ise ( 5 sene ve üzeri ) Google Seo başarınız yüksek, Görüntüleneceğiniz sayfada ilk sayfa yada yakınları olacaktır..

Burda Google şuna bakıyor ; bir firma ne kadar eski ise o kadar güvenilirdir.. ( tabi daha önce hile ile bişeyler yapmadıysa ) 

Bunu gerçek hayatımızdan örneklendirecek olursam ;

 - Herhangi bir caddede firmanız var. Sağ tarafınızda 10 senelik bir komşunuz diğer yanınızda 3 ay önce taşınan bir komşunuz olduğunu düşünün.. İşlerinin kötü gittiğini ve sizden destek isteseler.. Borç gibi.. Hangisine borç vermekten çekinmezsiniz. Hangisine Güvenirsiniz ?

Google'da güven ve iş bilirlik açısından güven duygusunu biraz domain yaşına endexlemiş desek yanlış bir tabir kullanmış olmayız.. 

Aynı Zamanda Domaininizin ileriye dönük kaç sene daha sizde kalacağıda Google Seo puanı açısından belirleyici faktörlerden biri olacaktır.. 

Bu Piyasada daha kaç sene hizmet vereceğinizi gösterdiği için Google Seo açısından önemlidir.. 

Yeni Açılan web sayfaları çıkmazmı gibi soruların kafanızda canlandığını düşünüyorum.. 

Tabiki çıkacaktır ama Uğraşısı daha zor, daha uzun süreç gerektirir ve Ücretide o kadar yüksek olur.. 

Bir başka makalemizde Görüşmek üzere...

Domain Yaşı ve Google Seo Hakkında Yorumlar

Bu Sayfaya Henüz Yorum Yazılmamış

Yorum Yaz

Benzer Konular

Seo Uyumlu Web Tasarım, Seo Uyumlu Web Sitesi
 • 16 / 07
  2018
Ucuz Web Sitesi veya Uygun Fiyatlı Web Site Ne Demek
 • 11 / 07
  2018
Google Adwords Kalite Puanı
 • 31 / 05
  2018
Web Sitesi Yapan Firmalar
 • 11 / 07
  2018
Seo Web Tasarım
 • 11 / 07
  2018
SSL Sertifikası ve Seo Uyumu
 • 09 / 12
  2018
Veri sorumlusu sıfatıyla tarafımızca toplanan, saklanan ve işlenen kişisel verileriniz için KVKK'nın Veri Sorumlusunun Aydınlatma Yükümlüğü başlıklı 10.maddesi uyarınca faaliyette bulunmaktayız. Detaylar
Whatsapp Hızlı Mesaj
ARA